Brian Hoffner to postać szczególna, gdyż ma za sobą pracę jako żołnierz i policjant, dzięki czemu z czasem mógł założyć własną szkołę treningową, by swoje doświadczenie przekazywać innym. Zaprojektował doskonałe kabury do broni palnej oraz okładziny rękojeści do pistoletów które szeroko promuje, a także ciekawe modele noży taktycznych. Jednym z nich jest składany nóż American Tactical Apparel Hoffner Folding Knife CQB-CT-S.
Już na pierwszy rzut oka widać, jakie innowacje wprowadził Hoffner w stosunku do klasycznych konstrukcji, a mianowicie dbałość o pewny chwyt. Chcąc do zera zniwelować możliwość przypadkowego upuszczenia noża (np. spocona dłoń), na rękojeści umieścił szereg nacięć. Konstrukcja taka pozwala na bardzo pewny chwyt, który mocno blokuje nóż w dłoni bez względu na warunki pracy. Nie ma znaczenia, czy dłoń jest mokra czy też śliska, nacięcia pozwalają na pewny i kontrolowany chwyt. Nacięcia umieszczone zostały nawet na czole rękojeści, dzięki czemu możemy użyć złożonego noża jako kubotanu, cały czas pewnie kontrolując chwyt.
Długość otwartego foldera to 212 milimetrów, z czego długość głowni wynosi 88 milimetrów. Głownia o grubości 3 milimetrów wykonana została ze stali 440C, co w połączeniu z wklęsłym szlifem stanowi doskonałe narzędzie do pracy. Szlif typu Spear Point w połączeniu z fałszywym ostrzem gwarantuje rewelacyjne parametry podczas wbijania, podobnie jak ostrza sztyletu. Całe ostrze jest wysokie, co wzmacnia konstrukcję i pozwala na wykonywanie szeregu prac. Otwieranie foldera umożliwia obustronny kołek, którego wielkość jest wystarczająco duża, by móc skorzystać z niego nawet gdy robimy to dłonią w rękawiczce. Świetną mechanikę zapewniają dwie podkładki z fosforobrązu.
Rękojeść to dwa stalowe linery, na których położone zostały okładziny z czarnego G10. Warto tutaj zwrócić uwagę na charakterystyczne otwory w połowie rękojeści, które nie są tylko ozdobnikiem. Otóż służą one do ułatwiania zmiany chwytu noża i zapobiegają przypadkowemu wyślizgnięciu się z dłoni podczas takiej operacji. Blokadą otwartej głowni jest liner, który dobrze zabezpiecza konstrukcję przed przypadkowym złożeniem, a którego dopasowanie nie pozostawia nic do życzenia. Zresztą wykonanie całego noża jest na wysokim poziomie, czyniąc z niego niezawodne narzędzie.
W tylnej części rękojeści umieszczony został otwór pozwalający na założenie np. paracordu. Ciekawym elementem jest klips, który jest stosunkowo mały i dyskretny. Osadzony na rękojeści jest w ten sposób, iż po włożeniu noża do kieszeni wystaje z niej dosłownie tylko mały fragment rękojeści. Jest to świetne rozwiązanie, pozwalające nosić nóż bez zbędnego zwracania na siebie uwagi. Klips możemy przełożyć na drugą stronę, także użytkownik sam może wybrać swój ulubiony sposób noszenia. Krótki klips okazuje się również bardzo przydatny w momencie, gdy nóż chcemy nosić np. na kamizelce taktycznej, zaczepiony na pasach montażowych (system molle).
Brian Hoffner promuje swoje noże jako noże taktyczne, co doskonale widać na filmie promującym jego produkt (film). Produkowane są nawet specjalne wersje treningowe, dzięki którym możemy doskonalić nasze umiejętności w posługiwaniu się nożem, bez obawy o zrobienie krzywdy sobie, bądź partnerowi podczas treningu.
Mimo taktycznego charakteru, folder ten sprawdzi się również jako klasyczne EDC (Every Day Carry). Głownia jest wytrzymała, więc pozwala nawet na lekkie nadużywanie. Świetnie sprawdzi się podczas codziennych prac, zwłaszcza gdy znaczenie ma pewny chwyt, który w tym nożu jest po prostu doskonały.
Hoffner Folding Knife to intrygująca pozycja, która oferuje użytkownikowi zarówno świetne wykonanie, wysokiej jakości materiały, a także niepowtarzalny design. Ciekawe podejście do projektu pozwoliło na stworzenie nietuzinkowego noża, posiadającego szereg zalet których często brakuje innym taktycznym konstrukcjom. Rewelacyjny stosunek ceny do jakości to dodatkowy atut przemawiający na plus dla tego ciekawego foldera.
Zapraszamy do naszego sklepu i zapoznania się z pełną ofertą!
Źródło:
opticsplanet.com